Трубка для ангіографа

Статус:
Поточний

Необхідна сума: 11 000 грн

ang

Що таке «ангіограф» і навіщо це потрібно?

«Ангіографією» називається метод контрастного рентгенологічного дослідження серця і кровоносних судин, коли за допомогою спеціальних катетерів в судини вводиться контрастна речовина і знімається рентгенівське зображення потоків крові в реальному часі. З її допомогою точно виявляються різні захворювання серця і судин, при багатьох захворюваннях ангіографія – «золотий стандарт» діагностики. Ангіографія виконується на спеціальному апараті – ангіографі.

11111-300x233

В останні десятиліття ангіограф перетворився з суто діагностичного приладу в потужну лікувальну зброю сучасної медицини. За допомогою ангіографа виконують так звані ендоваскулярні операції (внутрішньосудинні, тобто без розрізів на шкірі), наприклад, стентування коронарних артерій, балонна дилатація (розширення за допомогою спеціальних балончиків) клапанів серця або судин, закриття дефектів в перегородках серця за допомогою оклюдерів і безліч інших операцій. Сучасні ангіографи є основою лабораторій катетеризації серця, куди крім ангіографа входить багато іншої апаратури для моніторингу, анестезії, лабораторних і внутрішньосудинних досліджень тощо. Лабораторія катетеризації серця по суті являє собою справжню операційну, в якій виконуються ендоваскулярні операції.

Електронно-променева (рентгенівська) трубка є найважливішою частиною ангіографа, в якій індукуються рентгенівські промені, необхідні для роботи.

Величезна робота центру кардіохірургії базується на ангіографі.

Під час активних військових дій у ангіографа вийшла з ладу рентгенівська трубка. Вичерпався ресурс від невпинної роботи. Вартість нової трубки – 40 тис. євро (ангіограф – дорога штука).

У харківському центрі кардіохірургії у ангіографа вийшла з ладу електронно-променева (рентгенівська) трубка, яка є ключовим механізмом для роботи. У трубки вичерпався ресурс, відремонтувати неможливо. Вартість обладнання – 40 тис. Євро.

trubka_angiographiya

trubka_angiographiya_declaration

Мал-Електронно-променева трубка

Мал-Обгрунтування ціни ТОВ “Пi Ейч Сервiс»

Зібрано 755932,65 гривень і 495,50 рублів

Трубка куплена, встановлена (фото, рахунок-фактура з оплатою)

Вроджені вади серця – «дитячий вбивця» №1.

Вроджені вади серця (ВВС) є однією з головних причин ранньої дитячої смертності в розвинених країнах, забираючи більше дитячих життів, ніж вся дитяча онкологія разом узята. Поширеність ВВС становить 0,8 – 1% серед всіх новонароджених. Рання дитяча смертність в Україні становить 15 %, тоді як в Німеччині, наприклад – 4%. І ця різниця обумовлена, перш за все, смертністю від вроджених вад серця. Приблизно половина всіх дітей, що мають ВВС, потребують оперативного лікування в дитинстві, а 30% з них – потребують операції протягом першого місяця життя. Природна летальність в дитинстві (тобто без оперативного лікування) при всіх ВВС становить понад 40%, вчасно виконані операції дозволяють знизити цю цифру в 10 разів, до 4%. Таким чином, хірургічне лікування є найбільш ефективним методом лікування вад серця і не має альтернативи на сьогоднішній день.

Однак, операції на серці є найбільш витратними в хірургії, оскільки для їх виконання потрібні як дорога апаратура, так і високотехнологічні одноразові витратні матеріали, як наприклад оксигенатор або клапановмісний кондуїт легеневої артерії. Також в останні роки великого поширення набули ендоваскулярні операції при деяких ВВС, які полягають в тому, що корекція вади виконується внутрішньосудинним доступом, тобто без хірургічного розрізу, шляхом імплантації в серце або велику судину спеціальних пристроїв – оклюдерів або стентів, або розширення звужених клапанів і судин спеціальними балончиками. Такі операції є малотравматичними і значно знижують ризик періопераційних ускладнень, однак, пристрої що імплантуються також є дуже дорогими.

Бюджетне фінансування, покликане згідно з Конституцією гарантувати безкоштовну медичну допомогу, на сьогоднішній день не в змозі забезпечити всіх дітей, які потребують операції, витратними матеріалами, особливо це стосується ендоваскулярних втручань.

Причини такого тяжкого стану справ в основному очевидні і обговорення їх зараз немає сенсу. Головне питання – що робити? Як забезпечити право дитини на життя і рівну доступність якісної медичної допомоги? Як допомогти вижити всій галузі – дитячої кардіохірургії та кардіології?

І знову надія на наше громадянське суспільство, яке в тяжкі часи не розкисло в депресії, не б’ється в істериках «всепропаломипогібнем» (хоча і таких чимало), а з останніх сил самовіддано допомагає армії, біженцям, пораненим і хворим, вирішуючи завдання непідйомні для державної машини.
І коли здається, що сил і ресурсів вже не залишилося – раптом з’являється хтось новий, штовхає маховик, що загальмував, і він починає обертатися з новою силою. Так відбувається в кожній волонтерській групі.

Так було і у нас, коли вийшла з ладу рентгенівська трубка в ангіографі і ми, безрезультатно потикавшись кілька місяців до владних коридорів і практично втративши надію, звернулися до наших друзів – Олександра Колба, Марго Бергер, Тетяни Бідняк, Яни Коваленко, Вікторії Мілютіної. Створений ними соціальний проект save-heart.com.ua зібрав 700 тис. грн, необхідних для купівлі трубки, за 10 днів !!!

Найменший внесок був 5 гривень! Я не знаю, хто його зробив, але майже впевнений, що для цієї людини ці 5 грн не просто завалялися в кишені. І цей внесок мабуть найцінніший, бо він абсолютно ясно відображає ті величезні зміни, які відбуваються в нашому українському суспільстві.
Люди стали допомагати один одному! Не для піару, не перед виборами, не відмахуючись на те, що – «яплачуподаткивидістали», а просто скромно допомагати зі співчуття до ближнього. Ми виживемо і станемо сильнішими і кращіми!

Слава Україні!

З питань надання допомоги зв'яжіться з Кірою Джафаровой

Кіра Джафарова

Директор Благодійного фонду «Розвитку кардіології та кардіохірургії»

+38(099)063-81-33

[email protected]