Програма щодо забезпечення витратними матеріалами операцій з приводу вроджених вад серця у дітей Харківського регіону.

Статус:
Завершено

Зібрано: 150 000 грн

264144_246016742078268_3558041_n

Програма щодо забезпечення витратними матеріалами операцій вроджених вад серця у дітей Харківського регіону.

Вроджені вади серця (ВВС) є однією з головних причин ранньої дитячої смертності в розвинених країнах, забираючи більше дитячих життів, ніж вся дитяча онкологія разом узята. Поширеність ВВС становить 0,8 – 1% серед всіх новонароджених. Рання дитяча смертність в Україні становить 15 %, тоді як в Німеччині, наприклад – 4%. І ця різниця обумовлена, перш за все, смертністю від вроджених вад серця.

Приблизно половина всіх дітей, що мають ВВС, потребують оперативного лікування в дитинстві, а 30% з них – потребують операції протягом першого місяця життя. Природна летальність в дитинстві (тобто без оперативного лікування) при всіх ВВС становить понад 40%, вчасно виконані операції дозволяють знизити цю цифру в 10 разів, до 4%.

Таким чином, хірургічне лікування є найбільш ефективним методом лікування вад серця і не має альтернативи на сьогоднішній день. Однак, операції на серці є найбільш витратними в хірургії, оскільки для їх виконання потрібні як дорога апаратура, так і високотехнологічні одноразові витратні матеріали, як наприклад оксигенатор або клапановмісний кондуїт легеневої артерії.

Також в останні роки великого поширення набули ендоваскулярні операції при деяких ВВС, які полягають в тому, що корекція вади виконується внутрішньосудинним доступом, тобто без хірургічного розрізу, шляхом імплантації в серце або велику судину спеціальних пристроїв – оклюдерів або стентів, або розширення звужених клапанів і судин спеціальними балончиками. Такі операції є малотравматичними і значно знижують ризик періопераційних ускладнень, однак, пристрої що імплантуються також є дуже дорогими.

Бюджетне фінансування, покликане згідно з Конституцією гарантувати безкоштовну медичну допомогу, на сьогоднішній день не в змозі забезпечити всіх дітей, які потребують операції, витратними матеріалами, особливо це стосується ендоваскулярних втручань.

Таким чином, реалізація благодійної програми з забезпечення витратними матеріалами операцій вроджених вад серця у дітей Харківського регіону має безперечну соціальну значимість.

Мета програми: забезпечення дітей з ВВС, які потребують операції, дорогими витратними матеріалами шляхом залучення позабюджетних коштів з метою збереження доступності сучасної медичної допомоги для всіх дітей з ВВС в Харківському регіоні.

Шляхи реалізації програми:

  • збір благодійних пожертвувань від приватних осіб і організацій;
  • закупівля необхідних витратних матеріалів – оксигенаторів, клапановмісних кондуїтів, штучних клапанів серця, ендоваскулярних оклюдерів, стентів і балонів, відповідно до потреб, визначених відділенням кардіохірургії ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева НАМН України»;
  • надання необхідних витратних матеріалів нужденним згідно з клопотанням про надання благодійної допомоги та довідці з лікувального закладу про необхідність конкретної операції.

Контроль за ходом реалізації програми здійснюється шляхом відкритої публікації інформації про кількість залучених коштів і акцепторах благодійної допомоги на інтернет-ресурсах, а також надання необхідної інформації зацікавленим особам за запитом у відповідності до чинного законодавства.
Термін реалізації програми не визначено і буде залежати від ситуації з бюджетним фінансуванням лікувальних установ.

З питань надання допомоги зв'яжіться з Кірою Джафаровой

Кіра Джафарова

Директор Благодійного фонду «Розвитку кардіології та кардіохірургії»

+38(099)063-81-33

[email protected]