Другий ангіограф в центр. Кошти на ремонт

Колеги з Інституту Клінічної та Експериментальної Медицини (Прага, Чеська Республіка) та чеський підрозділ компанії Медтронік дарують центру ангіограф. Апарат доставлений, знаходиться на зберіганні в центрі.

Ця ангіографічна установка працювала в Ікема в Празі в складі лабораторії електрофізіології професора Кауцнера. Апарат експлуатувався дуже недовго і знаходиться у відмінному стані. Тепер чехи купили нову модель, а цей був деінстальований сервісними інженерами Філіпса та упакований. І цей апарат, вартість якого близько мільйона євро (нового звичайно), доставлений до Харкова

У Харкова є можливість зробити повноцінний ангіографічний операційний блок на два апарати. Власне, так і робиться в усьому світі. Це дозволяє при надходженні екстреного випадку не чекати, коли звільниться операційна, а виконувати втручання негайно. Також, при сервісі або поломці одного з апаратів робота не зупиняється.

Але для його інсталяції необхідно відремонтувати приміщення у відповідність до технічних умов. Це досить довгий і недешевий проект. Техумови – проект – кошторис – ремонт – інсталяція апарату. Але ми це починаємо, тому що іншого шляху просто немає. І ми знову розраховуємо на вашу допомогу!

Незважаючи на важке економічне становище, нам вдалося розпочати будівельні роботи. На початку літа за допомогою фонду Chernobyl Children International, компанії Медітрейд і пожертвувань приватних осіб нам вдалося зібрати понад 1,5 млн. гривень, і робота почалася. Був підготовлений конструкторський проект реконструкції приміщень у відповідності до технічного завдання і робота закипіла. На сьогодні вже зроблені всі демонтажні роботи, залиті підлоги, поставлені перегородки, проведена електрика, замінені вікна та практично закінчений коридор. Загальний кошторис будівельних робіт – 2 млн. гривень.

Плюс до цього, потрібно буде підвести окрему електричну гілку на 10 кВт і виконати установку і наладку ангіографа. Скільки це буде коштувати, ми поки не знаємо. Зараз проводимо переговори щодо цього.

Таким чином, для завершення етапу ремонтно-будівельних робіт нам не вистачає близько 400 тис. грн.

І.В. Полівенок