Дитячі хірурги стали цілком самостійними і можуть самі вирішувати поставлені перед ними завдання.

19679034_1523314351053575_5687452639377356803_o[1]

Дитяча кардіохірургія сьогодні досягла хорошого рівня. Дитячі хірурги стали цілком самостійними і можуть самі вирішувати поставлені перед ними завдання. До того ж Харківська облрада виділила 400 тис. Грн для дитячих операцій на серці.

Ми ж бачимо свою місію в розвитку (так написано в нашій назві – Фонд розвитку кардіології та кардіохірургії), а розвиток визначається перш за все наукою і технологіями. Сучасна кардіоваскулярна медицина взагалі і кардіохірургія зокрема, стають все більш технологічними, наукомісткими і спеціалізованими. І все менше і менше інвазивних. Всі чули про шунтування коронарних артерій. Це довгий час був оптимальний метод лікування ішемічної хвороби серця. Так званий «золотий стандарт». Потім з’явилася міні-інвазивна альтернатива – стентування, коли через маленький прокол в променевої артерії в звужені місця коронарних артерій вставляють спеціальні каркаси – стенти. Цей метод базується перш за все на технологічних розробках. І як будь-яка хай-тек галузь – дуже бурхливо розвивається. Сьогодні в Західному світі на одне коронарне шунтування доводиться вже 5 стентувань і це співвідношення продовжує зростати.
Те ж саме відбувається і в дитячій кардіохірургії. Такі пороки, як відкрита артеріальна протока, вторинний дефект міжпередсердної перегородки, добра половина всіх дефектів міжшлуночкової перегородки, коарктація аорти у старших дітей, стенози клапанів і легеневих артерій лікуються сьогодні в цивілізованому світі ендоваскулярної, тобто без розрізів і штучного кровообігу. А це дві третини всіх вроджених вад серця! Крім того, після класичних операцій досить часто необхідні ендоваскулярні втручання, і це не тому, що операція зроблена погано. Просто різні підходи, маючи різні можливості, ідеально доповнюють один одного.
Коротше кажучи, нам ясно одне – без розвитку технологій, без відчайдушних спроб хоч якось утриматися в фарватері стрімко летить вперед лайнера під назвою «сучасна медицина» ми так і залишимося банановою республікою, тільки хіба що з безвізом.
На жаль, не можна осягнути неосяжне. Тому, свої зусилля ми вирішили сконцентрувати на розвитку деяких технологічних напрямків в кардіології та кардіохірургії, де вже є певний прогрес. А далі подивимося. На наше глибоке переконання, реформа медицини може серйозно змінити ситуацію в позитивну сторону. Тому, ми також підтримуємо і будемо сприяти реформі.